Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Odpowiedź

W odpowiedzi na przekazany Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Głuchołazach przez radnego Rady Miejskiej w Głuchołazach wniosek Pana Jacka Wanickiego z dnia 18.11.2022 roku dotyczący odpowiedzi na zapytania o poniższej treści, informuję:

  1. Czy w budżecie gmina Głuchołazy na 2023 rok została zaplanowana podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 1200 zł dla wszystkich pracowników OPS w Głuchołazach ?

Odp.: W chwili obecnej nie ma jeszcze budżetu Gminy Głuchołazy na 2023 rok, który uchwalany będzie na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Głuchołazach. Natomiast w projekcie budżetu Gminy Głuchołazy na 2023 rok zostały zaplanowane kwoty na wypłaty wynagrodzeń dla wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy w tym OPS, uwzględniające ich wzrost, natomiast w jakiej wysokości zostaną dokonane podwyżki wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach w jednostkach organizacyjnych Gminy w tym pracowników OPS w Głuchołazach zależy do decyzji dyrektora jednostki, który indywidualnie decyduje o wielkości wynagrodzenia pracowników zachowując zgodność z obowiązującymi przepisami prawa.

  1. O ile powinien się zwiększyć fundusz płac w OPS Głuchołazy na 2023 rok w związku z podwyżką płacy zasadniczej o 1200 zł ?

Odp.: W projekcie budżetu Gminy na 2023 rok zaplanowano wzrost funduszu płac na poziomie 2,5 mln zł (z wyłączeniem wynagrodzeń dla nauczycieli) co uwzględnia równomierny wzrost wynagrodzeń w jednostkach organizacyjnych i nadzorowanych przez Gminę Głuchołazy. Aby zapewnić zwiększenie płacy zasadniczej o 1200 zł dla pracowników OPS oraz wszystkich pozostałych pracowników jednostek organizacyjnych Gminy niezbędne byłoby zwiększenie funduszu płac o kwotę na poziomie  5,7 mln zł.