Odpowiedź nr 2 z dnia 17.12.2021 r.
Głuchołazy, 17.12.2021 r.
Nr OA.0012.12.2021.LK
Biuro Rady Miejskiej Pan Bolesław Stychno
Przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Bezpieczeństwa Publicznego
Rady Miejskiej w Głuchołazach
W nawiązaniu do wolnych wniosków Komisji z dnia 15 listopada 2021 r. (BRM.0012.6.29.2021) nr 3.a, 3.b oraz 3.c. - przekazuję w załączeniu odpowiedź Wydziału Inwestycji i Eksploatacji tut. Urzędu, którą akceptuję.
Z poważaniem
Zał. 1:
- pismo IE.0003.66.2021.AD
z dnia 09.12.2021 r. (L.dz. 25904).
Otrzymują:
- Adresat,
- OA-a/a.
Głuchołazy, dnia 09.12.2021 r.
IE.0003.66.2021.AD
Burmistrz Głuchołaz
mgr Edward Szupryczyński
w/m
Nawiązując do rozstrzygnięć Burmistrza Głuchołaz (Wyciąg z protokołu Nr 347/2021 z dnia 22 listopada 2021r.) w sprawie rozpatrzenia wniosków Komisji Rady Miejskiej zgłoszonych na posiedzeniu Komisji Turystyki, Sportu i Bezpieczeństwa Publicznego, które odbyło się w dniu 15 listopada 2021r. w sprawie:
- analizy frekwencji osób korzystających z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Gminie Głuchołazy,
- opracowania czasowej zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. Parkowej- możliwości parkowania na całej ul. Parkowej na czas organizacji wszelkich imprez kulturalnych i sportowych
- zwiększenia oznakowania kierunkowego - informacji dostępu do miejsc parkingowych na terenie Gminy Głuchołazy, zwłaszcza w okolicach miejsc zwiększonego korzystania przez gości, turystów – np. przy hali sportowej na ul. Skłodowskiej o dostępnym parkingu od strony ul. Wyszyńskiego, czy np. w części zdrojowej o dostępnym parkingu przy ul. Jana Pawła II za Żłobkiem Miejskim,
uprzejmie informuję, co w sprawie:
- analiza frekwencji osób korzystających z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Gminie Głuchołazy zostanie przedstawiona po uzyskaniu informacji od Wykonawcy realizującego przedmiotowe zadanie.
- organizacja ruchu na ul. Parkowej została już kilkukrotnie analizowana przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Nysie, która opiniuje i akceptuje projekty organizacji ruchu na drogach publicznych. Przyjęty obecnie projekt na ul. Parkowej jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Wprowadzenie strefy zamieszkania w przedmiotowym rejonie ma na celu usprawnić poruszanie się pieszego po wskazanym odcinku, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pieszego. Wprowadzona organizacja ruchu na ul. Parkowej zgodnie z decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Nysie jest optymalna pod kątek miejsc parkingowych.
Należy zauważyć, że w ostatnim czasie zrealizowana została inwestycja w zakresie budowy parkingu: za Żłobkiem Miejskim, na ul. Gen. Andersa przy chatce, z którego wszyscy mieszkańcy i turyści mogą korzystać, jak również można skorzystać z parkingu wzdłuż Al. Jana Pawła II.
- Oznakowanie miejsc parkingowych na terenie Gminy Głuchołazy jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach z dnia 9 września 2019r. Ustawodawca w rozporządzeniu wskazuje obowiązek zarządcy drogi co do oznakowania miejsc parkingowych i takowe każdorazowo zostają wprowadzone. Pomimo, iż nie jest to wymagane w najbliższym czasie zostaną zamontowane tablice informacyjne o lokalizacji miejsc parkingowych.
Z poważaniem
Otrzymują:
- Adresat – 2 egz.
- a/a