Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

E-Aktywni Mieszkańcy Gminy Głuchołazy

Dotychczas odbyło się  9 bezpłatnych szkoleń zorganizowanych w ramach projektu pn.: „E-aktywni mieszkańcy Gminy Głuchołazy".  Projekt ten realizowany jest przez Gminę Głuchołazy w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie, w ramach projektu grantowego „E-aktywni mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego". Celem realizowanego zadania było podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych uczestników, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Uczestnicy szkoleń dowiedzieli się m.in.: czym jest bankowość elektroniczna, jak wykonać bezpieczne transakcje w sieci, jak i gdzie kupować w Internecie,  media społecznościowe, itp. Ponadto uczestnicy nauczyli się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia w ramach projektu ,,e-aktywni mieszkańcy Gminy Głuchołazy”. Rekrutacja do projektu odbywa się w trybie ciągłym, do wyczerpania limitu 150 miejsc.

W ramach projektu zaprasza się osoby, które ukończyły 25 rok życia (w dniu poprzedzającym datę uczestnictwa w szkoleniu), zamieszkałe na terenie województwa opolskiego, szczególnie w gminie Głuchołazy, do udziału w bezpłatnych szkoleniach, w jednym z wybranych modułów tematycznych:

  • Rodzic w internecie
  • Mój biznes w sieci
  • Moje finanse i transakcje w sieci
  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Tworzę własną stronę internetową (blog)
  • Rolnik w sieci
  • Kultura w sieci

Kolejne szkolenia odbędą  się w dniach  28.02.2020, 02-06.03.2020. Miejsca realizacji szkoleń:  Urząd Miejski w Głuchołazach lub Podstawowa Szkoła Nr 3 w Głuchołazach. Szczegółowe godziny spotkań zostanie dookreślony z grupą zakwalifikowanych uczestników.  Opis poszczególnych modułów, oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.nowe.glucholazy.pl.  Zapisów na szkolenia można dokonać w Urzędzie Gminy Głuchołazy (pokój nr 12) lub e-mailowo: fundusze@glucholazy.pl

 


 

Niebawem ruszy nabór na  bezpłatne szkolenia, dzięki którym mieszkańcy Gminy Głuchołazy będą mogli podnieść poziom kompetencji cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych. W trakcie kursów nauczą się jak skutecznie korzystać z dobrodziejstw mediów cyfrowych na co dzień. Z oferty skorzystać będzie mogło około 150 osób powyżej 25. roku życia - PDFczytaj więcej.pdf (74,60KB)

 

PDFInformacje o projekcie.pdf (86,92KB)
ZIPBloki tematyczne szkoleń.zip (338,90KB)
 

Burmistrz Głuchołaz zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, którzy ukończyli 25 lat do udziału w bezpłatnych szkoleniach w zakresie kompetencji cyfrowych organizowanych w ramach projektu grantowego "E-aktywni mieszkańcy Gminy Głuchołazy" - PDFczytaj więcej.pdf (92,27KB)

 

ZIPRegulamin uczestnictwa z załącznikami.zip (965,18KB)
PDFInformacja o pierwszym szkoleniu.pdf (61,58KB)
PDFInformacja o szkoleniu - luty.pdf (219,81KB)
PDFPodsumowanie szkoleń.pdf (215,52KB)